Atrakcje

Rejs łodzią

Plażowanie, pływanie wpław, pływanie kajakami, żeglowanie

Głównym motywem przyjazdu turystów są walory przyrodnicze, zarówno krajoznawcze jak i wypoczynkowe. Duże i czyste jeziora o urozmaiconej linii brzegowej, piękne kompleksy leśne w okolicy oraz czyste powietrze decydują o atrakcyjności Augustowa.

Kręgle

Kręgle to doskonała rozrywka w gronie znajomych. Dają dreszczyk sportowych emocji, a zarazem możliwość swobodnej rozmowy i odpoczynku. Po kilku grach możesz wciągnąć się w wir wspaniałej zabawy. Kręgielnia „GARAŻ” w Augustowie to jedna z najnowocześniejszych kręgielni w Polsce, a na pewno najnowocześniejsza w Podlaskiem, urządzona według najwyższych standardów światowych i wyposażona w profesjonalny, nowy sprzęt.

Turniej baseball’a

Baseball, softball to sportowa gra zespołowa ciesząca się dużym zainteresowaniem głównie w USA. Aktualnie w Polsce działa już kilkadziesiąt klubów baseball’owych, a liczba zawodników stale rośnie. W czasie obozu poznacie zasady gry jak i spróbujecie swoich sił bezpośrednio w grze.

Paintball

Paintball to wciąż rozwijająca się dziedzina sportu i zabawy w Polsce. Młodsi uczestnicy strzelają do wyznaczonego celu, starsi mogą spróbować rywalizacji drużynowej w lesie pod czujnym okiem organizatora.

Łucznictwo

Strzelanie z łuku jest bardzo atrakcyjną formą spędzania wolnego czasu, tarcza, profesjonalny łuk i odpowiednia atmosfera sprawią, że każdy będzie mógł poczuć się niczym Wilhelm Tell.

Gry i zabawy amerykańskie

Frisbee Golf

Jest to gra bardzo podobna do tradycyjnego golfa oprócz tego, że gracze używają specjalnych plastikowych dysków frisbee (zamiast piłek i kijów). Celem gry jest trafienie dyskiem do kolejnych dołków, jak najmniejszą ilością rzutów.

Horse shoes

Konkurencja sportowa niewymagająca szczególnych predyspozycji psychofizycznych. Sprzyja przebywaniu na świeżym powietrzu, skutecznie przeciwdziałając wszechobecnym stresom. Gra zespołowa. Każdy gracz z wyznaczonego miejsca rzuca podkową, starając się zarzucić ją na palik. Rzuty są punktowane.

Bingo

Prowadzący losuje numerowaną kulę z pojemnika i ogłasza liczbę wszystkim graczom. Każdy gracz otrzymuje planszę z siatką zawierającą kombinację liczb, na której szuka wylosowanej liczby i, jeżeli ją znajdzie, zaznacza ją. Pierwsza osoba mająca ułożony określony wzór z zakreślonych liczb jest zwycięzcą i wykrzykuje „Bingo!”, informując innych o wygranej.

Piknik amerykański

Deklaracja niepodległości Stanów Zjednoczonych ogłoszona 4 lipca 1776 w Filadelfii, podczas trwania II Kongresu Kontynentalnego. Proklamowała uwolnienie 13 kolonii w Ameryce Północnej spod panowania króla angielskiego Jerzego III i nadanie im niepodległości. Od tamtej pory 4 VII jest świętem narodowym Stanów Zjednoczonych. Któż z nas nie widział w amerykańskich filmach scen z pikniku 4 lipca. Zabawmy się razem i przeżyjmy 4 lipca również na obozie.

Ogniska, dyskoteki, karaoke…

Wieczorne zabawy to nie tylko dyskoteki, ale również występy artystyczne uczestników. Bawimy się wspólnie śpiewając (przecież każdy śpiewać może...). W chłodne wieczory ogrzejemy się przy ognisku, a w wolne chwile rozwiniemy Wasze zdolności plastyczne.

Park linowy

Park linowy LEMUR to zróżnicowany system przeszkód między drzewami. Innowacyjne rozwiązania i możliwości pokonywania dystansu od drzewa do drzewa to doskonały sprawdzian umiejętności równowagi i koncentracji. Nowa atrakcja dla turystów składa się z pięciu tras o różnym stopniu trudności, na których umieszczone zostały różnorodne przeszkody i ciekawe atrakcje.

Basen

Pływalnia kryta w Augustowie składa się z: basenu sportowego, basenu rekreacyjnego z urządzeniami do hydromasażu, brodzika dla małych dzieci z parasolem wodnym i małą zjeżdżalnią, zjeżdżalni wodnej o długości 96 m, dwóch wanien do hydromasażu (jacuzzi).

Informacje praktyczne:

Przykładowy plan dnia:
8:15 - Pobudka, toaleta poranna
9:00 - Śniadanie
10:00 - 10:45 warsztaty językowe z Native Speaker`s
10:45 - Przerwa na II śniadanie
11:15 - 12:00 Warsztaty językowe z Native Speaker`s
12:00 - Przerwa
12:30 - 13:15 Warsztaty językowe z Native Speaker`s
14:00 - Obiad, przerwa poobiednia
15:30 - Zajęcia rekreacyjno-sportowe (w tym: kajaki, baseball, pływanie wpław i plażowanie, paint ball, wyjście na kręgielnię, park linowy, wyjście na basen- każdego dnia inne zajęcia)
19:00 - Kolacja
20:00 - Zajęcia rekreacyjno-sportowe (w tym: rozgrywki i turnieje: horse shoes, frisbee golf, siatkówka , ping-pong, Scrabble, twister)
21:00 - ognisko, karaoke, projekcje filmów
22:30 - Cisza nocna

Lista rzeczy podstawowych do zabrania na obóz:

Zalecamy zabrać